Papież Jan Paweł II był niezwykłym człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Fascynował On swoją niezwykłą osobowością, pokorą, szacunkiem i miłością do bliźniego. Każdy, kto mógł się z Nim spotkać odczuwał promieniowanie świętości i bliskość samego Boga.

W dniach 13-15 marca 2017r. odbędę się Rekolekcje Wielkopostne.

Z harmonogramem zajęć w tym okresie uczniowie zostaną zapoznani przez katechetów.

śDyrekcja i Uczniowie

Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego

w Janowie Lubelskim

mają zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych na inscenizację

pt. „100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie”,

która zostanie zaprezentowana

w Janowskim Ośrodku Kultury

dn. 4 maja 2017 r. o godz. 16:30

Serdecznie zapraszamy!

Dnia 12 lutego 2017 r. w Domu Parafialnym przy sanktuarium Matki Bożej Janowskiej odbył się spektakl, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Klasa III b, wychowawca p. Anna Kwiecień i klasa VI b, wychowawca p. Wioletta Sołtys, zostały zaproszone do współpracy przez księdza Zygmunta Wnukowskiego, założyciela i dyrektora Teatru Sakralno – Dramatycznego im. św. Jana Pawła II.

"Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy. Gdy człowiek spojrzy w jego oczy, może w nich ujrzeć świat, w którym każdy chciałby żyć. Takie osoby bardzo rzadko są świadome swojego upośledzenia, ponieważ myślą innymi kategoriami niż my. Uszczęśliwia je okazywanie bliskości, akceptacja i uczucie. Właśnie to powinniśmy im ofiarować, gdyż nie jest ważne co ktoś może osiągnąć, ale by mógł żyć, czerpiąc z życia radość."

Robert Graczyński
W Polsce żyje około 60 tysięcy osób z zespołem Downa

Dzień 9 grudnia 2016 roku na długo zostanie w naszej pamięci. Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole niezwykłą osobę - popularną w całej Polsce piosenkarkę, której utwory przeznaczone są głównie dla dzieci.