W dniach 27.11.2017r. – 02.01.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej  XVIII edycji akcji ,,Góra Grosza”. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.  Korzyści jakie płyną z uczestnictwa szkoły w akcji to:

1 sierpnia – w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego ruszyła II edycja ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

W tym roku szkolnym w nowej podstawie programowej klas I-III znalazły się zagadnienia związane z programowaniem i kodowaniem. Zanim programowania nauczą się dzieci, jego tajniki muszą zgłębić dorośli, czyli nauczyciele. Ogólnopolski Program Edukacyjny „Uczymy Dzieci Programować” jest inicjatywą skierowaną właśnie do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.