Uczniowie klas II-VII i II-III oddziały gimnazjalne w marcu zmierzyli się zadaniami matematycznymi Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

23.05.2018 w Biłgoraju odbył się półfinał wojewódzki w czwórboju lekkoatletycznym w kategorii Igrzyska Dzieci. Na zawodach stawili się mistrzowie i wicemistrzowie powiatów: biłgorajskiego, kraśnickiego, lubelskiego i janowskiego (14 zespołów).

22.05.2018 odbył się w Tomaszowie  Finał Wojewódzkich Biegów Drużynowych.  W każdym roczniku startowało po 6 zawodników ze szkoły wyłonionych z półfinałów wojewódzkich.

Chłopcy rocznik 2005 pod opieką p. Z. Czajkowskiego wywalczyli Wicemistrzostwo Województwa i srebrne medale.

Najlepsi pływacy w szkole pojechali rywalizować z czołowymi reprezentacjami Kraśnika, Biłgoraja, Bełżyc, Kalinówki-Lublin, Niemce, Palikije, Jabłonna, ogólnie 11 szkół specjalizujących się w pływaniu.

Oto najlepsi zawodnicy PSP z OI w Janowie Lubelskim:

Pelc Izabela, Kaproń Aleksandra, Lewińska Hanna, Kniaź Agata, Sirko Katarzyna, Wielgus Gabriela.

Chmiel Paweł, Grykałowski Marek, Jargiło Jędrzej, Rzeźniczuk Łukasz, Sadecki Paweł, Sajdak Sebastian.