W dniu 10.06.2017r odbyły się w Kraśniku XVI Wojewódzkie Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z 8 osób klas 3-4: Aleksandra Pyć  kl. 4b, Paweł Robak kl. 4a,Aleksandra Blacha kl. 4c,Szymon Kuśmierczyk kl. 4a,Maja Ligaj kl.3c,Aleksandra Kaproń kl.3c, Jerzy Kalisz kl.3b, Igor Pudełko kl. 3d, oraz 2 osoby klas 6 tzw. ,,weterani”: Miłosz Zakościelny kl.6e i Michał Drzazga kl.6e.

globtrotter

23 maja 2017r. uczennice klasy VI d Kinga Jednac i Julia Ożóg przystąpiły do IX Konkursu Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych „The Globetrotter”.  Konkurs odbył  się w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju i wzięło w nim udział 36 uczniów ze szkół podstawowych województwa lubelskiego.  Miło nam poinformować, iż w kategorii „The Globetrotter multimedialny”  nasze uczennice zdobyły   1 miejsce. Julia i Kinga przygotowały prezentację pt. „A trip to Australia”, która została wyświetlona podczas uroczystości rozdania dyplomów.

Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

Iwona Krzos

Julia Fijałkowska jest uczennicą  klasy V b, która posiada talent muzyczny, uczestniczy w wielu konkursach na szczeblu powiatowym , wojewódzkim, ogólnopolskim jak również międzynarodowym.

Zostały ogłoszone wyniki Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur matematyczny’’. W tym roku szkolnym w konkursie  wzięło 137 uczniów klas II-VI. Uczniowie  rozwiązywali test w trzech kategoriach ,,Żaczek’’, ,,Maluch’’, ,,Beniamin’’. Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: