globtrotter

23 maja 2017r. uczennice klasy VI d Kinga Jednac i Julia Ożóg przystąpiły do IX Konkursu Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych „The Globetrotter”.  Konkurs odbył  się w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju i wzięło w nim udział 36 uczniów ze szkół podstawowych województwa lubelskiego.  Miło nam poinformować, iż w kategorii „The Globetrotter multimedialny”  nasze uczennice zdobyły   1 miejsce. Julia i Kinga przygotowały prezentację pt. „A trip to Australia”, która została wyświetlona podczas uroczystości rozdania dyplomów.

Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

Iwona Krzos

Julia Fijałkowska jest uczennicą  klasy V b, która posiada talent muzyczny, uczestniczy w wielu konkursach na szczeblu powiatowym , wojewódzkim, ogólnopolskim jak również międzynarodowym.

Zostały ogłoszone wyniki Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur matematyczny’’. W tym roku szkolnym w konkursie  wzięło 137 uczniów klas II-VI. Uczniowie  rozwiązywali test w trzech kategoriach ,,Żaczek’’, ,,Maluch’’, ,,Beniamin’’. Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

Ogłoszono wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady OLIMPUS z j. angielskiego. Olimpiada z języka angielskiego sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki. W tym roku w konkursie wzięło udział 59 uczestników z klas IV, V i VI.