W dniu 16.03.2017r. po raz w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny” organizowany przez Kangourou Sans Frontières Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
W konkursie wzięło 137 uczniów, którzy mieli w ciągu 75 minut rozwiązać test jednokrotnego wyboru sprawdzający logiczne myślenie a nie tylko wiedzę. Test był podzielony na trzy kategorie: ,,Żaczek”- kl. II, ,,Maluch”- kl. III i IV i ,,Beniamin”- kl. V i VI. Każdy uczestnik otrzymał układankę- breloczek Magiczny Sześcian. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec maja.
Cieszy nas , że tak wielu uczniów z naszej szkoły interesuje się matematyką i życzymy im dalszych sukcesów w pogłębianiu tej wiedzy.
Nauczyciele matematyki