Gmina Janów Lubelski organizuje konkurs plastyczny, pt. „Sprzątam po swoim psie”, skierowany do dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-VI naszej szkoły.

W dniu 16.03.2017r. po raz w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny” organizowany przez Kangourou Sans Frontières Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

W dniach 24-25 X odbyły się szkolne eliminacje Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nich udział 45 uczniów z klas I – III i 12 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy konkursu prezentowali repertuar nawiązujący do tytułu najsłynniejszej powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”.