26 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły z klas VIII c, VIII d, VIII b,  VIII a oraz  III f wraz z opiekunami Ewą Wiechnik, Joanną Rosińską, Andrzejem Tomczykiem i Elżbietą Nowakowską byli na 59 edycji POKAZÓW Z FIZYKI w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie.

Wyjazdy na pokazy fizyczne stały się już wieloletnią tradycją naszej szkoły. Celem pokazów jest rozwijanie zainteresowań fizyką i pomoc w jej nauczaniu poprzez przeprowadzenie ciekawych tematycznie dobranych doświadczeń, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. W tym roku w programie znalazły się następujące tematy: „Fizyka latania”, „Błękitna planeta”, „Fizyka zabawek” i „Światło i oko”.

Pokazywane były  zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. Wykładowcy uczelni w bardzo przystępny, czasami umorystyczny sposób, wyjaśniali trudne zasady i prawa fizyczne oraz ich zastosowanie w otaczającej nas rzeczywistości. Nasi uczniowie chętnie zgłaszali się jako asystenci do wykonywanych prezentacji.

Wszystkim uczestnikom podobało się to co zobaczyli i zapewnili, że zdobytą w tak atrakcyjny sposób wiedzę wykorzystają w przyszłości.