Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów i wiele wiele innych niesamowitych dzieł i wydarzeń. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem. Każdy w miarę swoich możliwości przyszedł do szkoły „ubrany” w kropki: były kropkowane skarpetki, spódnice, bluzeczki a nawet plecaki i buty w kropki. Niektórzy oklejali swoje ubrania kolorowymi kółkami z samoprzylepnego papieru. Odbyła się pogadanka na temat książki „The Dot”, którą napisał Peter Reynolds.  Opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie.  Następnie uczniowie kl. IIIa i IIa wykonali kropkowane rysunki oraz tworzyli swój profil Superbohatera. Szukali swoich Supermocy i Superosiągnięć, odkrywali swoje talenty i dobre strony. Dzieci z klas zerowych również świętowały ten dzień – wykonały prace z kropek, które ozdabiają teraz ich sale lekcyjne.

Młody człowiek może mieć czasem kłopot z określeniem swoich mocnych i słabych stron. Dorosłym wydaje się, że dzieci nie mają tej świadomości, jednak uczniowie naszej szkoły świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. W następnym roku, 15 września, znów będziemy obchodzić ten dzień – jest to okazja do wspaniałej zabawy i radości z tworzenia.

Tekst i foto: Katarzyna Lachawiec