Zachęcamy wszystkich uczniów do czynnego wzięcia udziału w edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek z całego kraju.

Akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera. Nazwa ma sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców, poprzez nowoczesny patriotyzm.

Klasy IV-VIII otrzymały po trzy kartki, które należy uzupełnić do 24 września. Następnie Samorząd Szkolny przekaże pocztówki osobom odpowiedzialnym za pomyślny przebieg akcji.

Kartkę można również wysłać za pośrednictwem strony internetowej www.BohaterOn.pl.

Czy można wysłać kartkę do konkretnego Powstańca? Tak! Kilkaset biogramów Powstańców znajduje się na www.bohateron.pl/powstancy. Imię i nazwisko odbiorcy należy wpisać na kartce pod adresem Fundacji Sensoria. Kartki, na których nie wpisano konkretnych danych, po zakończeniu kampanii zostaną podzielone między Powstańców. Na pocztówce można podać adres zwrotny do korespondencji. Umożliwi to Powstańcowi odpisanie na nią.

Włącz historię i przyłącz się do akcji!