8 czerwca 2018r. z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się na wycieczkę nad miejscowy zalew. Na miejscu spacerowaliśmy po Parku Rekreacji Zoom Natury, dokładnie obserwując m.in. otaczającą nas przyrodę, słuchając odgłosów ptaków.

W zbiornikach wodnych podziwialiśmy okazy ryb pływające tuż pod powierzchnią wody. Pierwszym punktem planu wycieczki były gry i zabawy sprawnościowe - walka bokserska na ringu w charakterystycznych, bardzo ciężkich rękawicach oraz jazda na dmuchanym byku. Było wiele emocji i radości. Każdy próbował swoich sił i sprawdzał swoje sportowe umiejętności. Następnie w specjalnych okularach -alkogoglach, pokonywaliśmy slalomem teren wyznaczony przez instruktora. Drugim punktem naszej eskapady, była ekstremalna i pełna niesamowitych emocji jazda po lesie samochodami terenowymi.  Największą frajdą była kąpiel w borowinie. Na koniec przygody radośnie zmęczeni i zadowoleni udaliśmy się na miejsce ogniska, gdzie piekliśmy chleb i kiełbaski. Była to, obfitująca w moc atrakcji, wycieczka, która zostanie długo w pamięci uczniów klasy 3f.

Tekst: Elżbieta Czerniak, wychowawca klasy 3f.