11 listopada PSPzOI

W dniu 14 listopada uczniowie z klas IV-VI obchodzili 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Dzieci z chóru szkolnego oraz z klas: IVa i V d   pod kierunkiem nauczycieli:  Iwony Kokoszka, Anety Sydor Burda i Adama Wiechnika przygotowały montaż muzyczno-słowny połączony z prezentacją multimedialną.

Celem było przybliżenie dziejów ojczyzny rozszarpanej pomiędzy trzech zaborców: Rosy, Prusy i Austrię; ukazanie losów ludzi biorących udział w I wojnie światowej i upamiętnienie dnia11 listopada 1918 roku, kiedy to Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Dzięki pięknej recytacji naszych uczniów, pieśniom, a także filmom i zdjęciom wszyscy obecni mogli przenieść się do roku 1772, kiedy to zapadła decyzja o pierwszym rozbiorze Polski, odbyli podróż śledząc: kolejne rozbiory, powstanie kościuszkowskie, powstanie listopadowe i styczniowe, tworzenie Legionów Polskich. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za tak ciekawą akademię.