38 uczennic i uczniów z kl. IV – VI pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego M. Sadeckiej, A. Jakubca i R. Boryńskiego  wystartowało w XXV Ogólnopolskim Ulicznym Biegu Niepodległości w Stalowej Woli. Wśród dużej liczby startujących bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice i uczniowie naszej szkoły.

W rocz. 2005 dziewcząt I miejsce zajęła niezawodna tej jesieni AGATA TYRA. Również I miejsce, ale w rocz. 2007 dziewcząt wspaniałym biegiem wywalczyła uczennica kl. IV a DOMINIKA BĄK, a VI w tej kategorii wiekowej była ANNA SAWA.  Wśród chłopców II miejsce z rocz. 2007 zajął MIKOŁAJ SZYMOŃCZYK, a IV miejsce w rocz. 2008 zdobył SZYMON KUŹNICKI. Wszyscy, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale, a tak było w przypadku naszych sportowców. Gratulujemy.