Jesień to piękna i barwna pora roku. Otaczające nasze miasto lasy zachęcają do spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu. Dają również możliwość obejrzenia w naturze tego wszystkiego, czego dowiadujemy się z podręczników i przyrodniczych książek.

Wykorzystując  słoneczną pogodę uczniowie klas drugich, wraz z wychowawcami, wybrali się do janowskich lasów, aby utrwalić wiadomości zdobyte podczas lekcji, podziwiać piękno jesiennych krajobrazów i pooddychać świeżym powietrzem.

Po przyjeździe do Ośrodka Edukacji Ekologicznej dzieci obejrzały wystawę przyrodniczą: eksponaty etnograficzne, fragment pracowni garncarskiej z Łążka, a także narzędzia leśne, oraz liczne opracowania kartograficzne i fotografie.

Słuchając przewodnika poznały wiele faktów z życia zwierząt żyjących w lasach janowskich. Podczas spaceru leśnymi ścieżkami podziwiały piękno jesiennej przyrody, poznały zasady obowiązujące podczas pobytu w lesie i utrwaliły wiadomości z edukacji przyrodniczej.  Po krótkim odpoczynku pod leśną wiatą wróciły szkolnym autobusem do szkoły.

Cieszymy się, że mogliśmy w tak ciekawy sposób wykorzystać te ostatnie ciepłe,  jesienne dni.

Katarzyna Lachawiec, Anna Żytko