POBYTU DZIECKA 6-LETNIEGO

przy Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi

w Janowie Lubelskim

6:30 – 8:00

Schodzenie się dzieci. Kontakty indywidualne z rodzicami. Rozmowy indywidualne i zespołowe wypływające z zainteresowań dzieci.

Zabawy dowolne wg inwencji wychowanków, zabawy w kącikach tematycznych.

8:00 – 8:45

Powitanie. Ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe i integracyjne. Ćwiczenia grafomotoryczne i usprawniające motorykę małą.

8:45 – 9:00

Porządkowanie sali. Czynności higieniczne i samoobsługowe.

Przygotowanie do śniadania.

9:00 – 9:30

Śniadanie – nabywanie nawyków kulturalnego spożywania posiłków.

Mycie zębów po posiłku.

9:30 – 10:00

Sytuacje edukacyjno-wychowawcze organizowane przez nauczyciela wyzwalające twórczą postawę i ekspresję dzieci. Zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową.

10:00 – 10:30

Zabawy ruchowe. Zabawy spontaniczne w kącikach zainteresowań, zabawy dydaktyczne i konstrukcyjne. Sytuacje okolicznościowe.

10:30 – 11:00

11:00 – 11:45

Spacery, zabawy na placu zabaw. Obserwacje przyrodnicze. Zabawy ruchowe.

11:45 – 12:00

Czynności samoobsługowe i higieniczno-porządkowe. Przygotowanie do obiadu.

12:00 – 12:30

Obiad – kształtowanie nawyków kulturalnego spożywania posiłków. Podwieczorek.

12:30 – 13:00

Ćwiczenia relaksacyjne, głośne czytanie literatury dziecięcej, słuchowiska – poobiedni odpoczynek.

13:00 - 15:00

Aktywność inspirowana przez nauczyciela: zabawy integracyjne i ruchowe, dydaktyczne, ortofoniczne, konstrukcyjne i plastyczno-techniczne, rozmowy indywidualne, zabawy grafomotoryczne i tematyczne, projekcja filmów edukacyjnych, praca z programem multimedialnym, zabawy na świeżym powietrzu.

15:00 – 16:00

Zabawy dowolne wg zainteresowań wychowanków, prace porządkowe i pielęgnacyjne. Rozchodzenie się dzieci.

Dnia 8 lutego 2017 roku odbyła się zabawa choinkowa dla przedszkolaków. Były pląsy, zabawy i tańce  oraz słodki poczęstunek. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki. Dziewczynki ubrane były w balowe suknie księżniczek czy też wróżek, zaś chłopcy najczęściej wybierali strój Spidermana, Batmana i Pirata. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu.

Dn. 23 lutego 2017r. o godz. 16:00 odbędzie się zebranie Rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych z wychowawczyniami. Spotkania odbędą się w salach poszczególnych oddziałów przedszkolnych.

Dnia 6 grudnia 2016 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych miały zaszczyt gościć w swoich skromnych progach św. Mikołaja. Jak co roku przyjechał w złoconych saniach zaprzęgniętych w dziewięć pięknych reniferów. Świętemu Mikołajowi towarzyszyły pracowite i urocze elfy. Niecodzienny gość obdarował dzieci i panie upominkami. Dla wszystkich miał dobre słowo i ciepły uśmiech. Sześciolatki chętnie zaśpiewały mu piosenkę i podziękowały za prezenty. Święty Mikołaj obiecał, że powróci do nas za rok ;))

„Czy to jutro, czy to dziś,
wszystkim jest potrzebny Miś!”

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś.
Z tej okazji tego dnia wszystkie dzieci przyniosły z domu ulubione maskotki - misie. Były misie duże i małe. Nie było dwóch jednakowych, a każdy był piękny i wyjątkowy. Za sprawą tych niecodziennych „gości” nasze przedszkole zamieniło się w „Misiową Krainę”.

Do naszego przedszkola
jesień przybyła,
listki, kasztany
nam zostawiła...

Jesienne dary dają nam wiele możliwości tworzenia prac plastyczno - technicznych. W jesienne dni przedszkolaki wykazywały się ogromną kreatywnością i pomysłowością.