Dnia 8 lutego 2017 roku odbyła się zabawa choinkowa dla przedszkolaków. Były pląsy, zabawy i tańce  oraz słodki poczęstunek. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki. Dziewczynki ubrane były w balowe suknie księżniczek czy też wróżek, zaś chłopcy najczęściej wybierali strój Spidermana, Batmana i Pirata. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu.

Dn. 23 lutego 2017r. o godz. 16:00 odbędzie się zebranie Rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych z wychowawczyniami. Spotkania odbędą się w salach poszczególnych oddziałów przedszkolnych.

Dnia 6 grudnia 2016 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych miały zaszczyt gościć w swoich skromnych progach św. Mikołaja. Jak co roku przyjechał w złoconych saniach zaprzęgniętych w dziewięć pięknych reniferów. Świętemu Mikołajowi towarzyszyły pracowite i urocze elfy. Niecodzienny gość obdarował dzieci i panie upominkami. Dla wszystkich miał dobre słowo i ciepły uśmiech. Sześciolatki chętnie zaśpiewały mu piosenkę i podziękowały za prezenty. Święty Mikołaj obiecał, że powróci do nas za rok ;))

„Czy to jutro, czy to dziś,
wszystkim jest potrzebny Miś!”

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś.
Z tej okazji tego dnia wszystkie dzieci przyniosły z domu ulubione maskotki - misie. Były misie duże i małe. Nie było dwóch jednakowych, a każdy był piękny i wyjątkowy. Za sprawą tych niecodziennych „gości” nasze przedszkole zamieniło się w „Misiową Krainę”.

Do naszego przedszkola
jesień przybyła,
listki, kasztany
nam zostawiła...

Jesienne dary dają nam wiele możliwości tworzenia prac plastyczno - technicznych. W jesienne dni przedszkolaki wykazywały się ogromną kreatywnością i pomysłowością.

W związku ze zbliżającymi się świętami – Wszystkich Świętych i Dniem Niepodległości w dniu 28 X 2016 roku oddziały przedszkolne naszej szkoły wybrały się na cmentarz janowski. Dzieci w zadumie, z powagą odmówiły modlitwę „Ojcze Nasz” i zapaliły znicze na grobach poległych żołnierzy oraz ludności cywilnej wymordowanej w Pikulach.

Tekst: Iwona Paleń
Foto: Barbara Moskal