13 września 2018 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantami. Funkcjonariusze odwiedzając osobiście każdą z klas, przypominali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach.

ZMIANA TERMINU

W dniach: 25, 28 i 30 maja 2018 r. odbędą się w małej sali gimnastycznej naszej szkoły szkolenia dla uczniów klas pierwszych dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia z dziećmi poprowadzi st. inspektor bhp - p. Ryszard Majkowski.

Szkolenia odbędą się według następującego harmonogramu:

lekcja

25 V 2018 r.

28 V 2018 r.

30 V 2018 r.

DRUGA 8:50-9:40

1c

1e

1d

TRZECIA   9:50-10:35

1f

1b

W marcu 2017r. w naszej szkole odbyła się ogólnopolska olimpiada języka angielskiego Olimpusek dla klas trzecich. Celem konkursu jest zmotywowanie uczniów do rozwijania swojego talentu w kierunku języka angielskiego. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 36 trzecioklasistów. Najwięcej punktów uzyskał Patryk Drzymała z klasy III e i otrzymał dyplom laureata.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynatorzy olimpiady: Patrycja Fac, Iwona Kokoszka, Iwona Krzos

Dnia 17 V 2017 r. w Janowski Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego na szczeblu powiatowym. Wzięło w nim udział dziesięciu najlepszych recytatorów klas I – III z naszej szkoły, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych. Repertuar każdego uczestnika stanowił jeden wiersz lub fragment prozy nie prezentowany w innych konkursach.

Święta Wielkanocne w Domu Pomocy Społecznej ,,Barka” w Janowie Lubelskim to czas, w którym pracownicy starają się tworzyć autentyczną świąteczną atmosferę swoim podopiecznym. Miły, świąteczny wystrój pokoi jest również zasługą uczniów klas I-III z naszej szkoły.

10 stycznia 2017 r. sala widowiskowa w Janowskim Ośrodku Kultury zapełniła się. Na widowni zasiadły całe rodziny, babcie i dziadkowie. Wszyscy z radością oczekiwali na Jasełka, jedną z najpiękniejszych tradycji związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim, co roku pielęgnują tę tradycję i dają występ dla społeczności lokalnej.