Dnia 26 października dzieci z grupy 0 „a” wykonywały owocowe szaszłyki. Pierwszym etapem naszej pracy było przypomnienie o zasadach przygotowania owoców do spożycia (mycie, obieranie ze skórki) oraz zasad bezpiecznej pracy w zespołach. Następnie nauczycielki pokroiły dzieciom przygotowane owoce, które dzieci z wielką radością i zaangażowaniem nabijały na patyczki do szaszłyków.

Atmosfera podczas pracy była miła, koleżeńska – dzieci pamiętały o kulturalnym zachowaniu wobec siebie i przy stole. Po skończonej pracy wszyscy wspólnie z wykonanymi szaszłykami pozowali do zdjęcia. Po wspólnej fotografii nastąpił najprzyjemniejszy moment – możliwość zjedzenia samodzielnie wykonanego owocowego szaszłyka.

Grażyna Chmiel
Karolina Chmiel