Jak co roku w naszej szkole są prowadzone zajęcia z gimnastyki korekcyjno -kompensacyjnej. W roku szkolnym 2016/17 powstało 8 grup. Klasy II  i  IVc, d objęła opieką p. Elżbieta Czerniak,  natomiast klasę trzecią b , c, IV a i  klasy V  p. Robert Bratkowski.

Zajęcia będą prowadzone zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, na 5 i 6 lekcji w salce sportowej nad halą. Uczniowie uczęszczający na zajęcia gimnastyki korekcyjnej będą odbierani przez opiekuna po lekcjach  ze świetlic szkolnych, a po zajęciach przez rodziców lub zaprowadzani na świetlicę. Na zajęciach  wymagany jest  strój sportowy czyli koszulka, spodnie dresowe lub getry. Treści programu realizowane będą w dowolnej kolejności i dostosowane do indywidualnych potrzeb, możliwości i zainteresowania uczniów.

Elżbieta Czerniak

Jak co roku w naszej szkole są prowadzone zajęcia z gimnastyki korekcyjno -kompensacyjnej. W roku szkolnym 2016/17 powstało 8 grup. Klasy drugie i czwarte objęła opieką p. Elżbieta Czerniak, natomiast klasy trzecie p. Robert Bratkowski.

Zajęcia są prowadzone zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, na 5 i 6 lekcji w salce sportowej nad halą. Uczniowie uczęszczający na zajęcia gimnastyki korekcyjnej są odbierani przez opiekuna po lekcjach ze świetlic szkolnych, a po zajęciach przez rodziców lub zaprowadzani na świetlicę.

Na zajęciach wymagany jest  strój sportowy czyli koszulka, spodnie dresowe lub getry. Treści programu realizowane są w dowolnej kolejności i dostosowane do indywidualnych potrzeb, możliwości i zainteresowania uczniów.

Elżbieta Czerniak

Dnia 26 października dzieci z grupy 0 „a” wykonywały owocowe szaszłyki. Pierwszym etapem naszej pracy było przypomnienie o zasadach przygotowania owoców do spożycia (mycie, obieranie ze skórki) oraz zasad bezpiecznej pracy w zespołach. Następnie nauczycielki pokroiły dzieciom przygotowane owoce, które dzieci z wielką radością i zaangażowaniem nabijały na patyczki do szaszłyków.

W ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie odbędzie się w naszej szkole szkolenie dla uczniów klas piątych, dotyczące zapobiegania skoliozy – najczęściej występującego schorzenia należącego do grupy wad postawy ciała.

Szkoła nasza od wielu lat jest Szkołą Promującą Zdrowie. Niemalże co roku organizowane są więc akcje, podczas których dzieci uczą się jak dbać o swoje zdrowie poprzez właściwe odżywianie.

W bieżącym roku szkolnym taka akcja będzie miała miejsce 8 listopada.

ŚNIADANIE DAJE MOC

W ramach europejskiego programu Śniadanie Daje Moc odbędzie się akcja „Dzień Śniadanie Daje Moc”. Dzieci z oddziałów zerowych oraz klas I-II, których wychowawcy zgłosili udział w programie, będą przygotowywały pod okiem i z niewielką pomocą nauczycieli oraz rodziców zdrowe śniadanie – najważniejszy posiłek dnia.