Jak co roku w naszej szkole są prowadzone zajęcia z gimnastyki korekcyjno -kompensacyjnej. W roku szkolnym 2016/17 powstało 8 grup. Klasy II  i  IVc, d objęła opieką p. Elżbieta Czerniak,  natomiast klasę trzecią b , c, IV a i  klasy V  p. Robert Bratkowski.

Zajęcia będą prowadzone zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, na 5 i 6 lekcji w salce sportowej nad halą. Uczniowie uczęszczający na zajęcia gimnastyki korekcyjnej będą odbierani przez opiekuna po lekcjach  ze świetlic szkolnych, a po zajęciach przez rodziców lub zaprowadzani na świetlicę. Na zajęciach  wymagany jest  strój sportowy czyli koszulka, spodnie dresowe lub getry. Treści programu realizowane będą w dowolnej kolejności i dostosowane do indywidualnych potrzeb, możliwości i zainteresowania uczniów.

Elżbieta Czerniak

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest  poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, które  dostępne są na stronie:  https://akademiapuchatka.pl/pl/dla-rodzicow

Dnia 26 października dzieci z grupy 0 „a” wykonywały owocowe szaszłyki. Pierwszym etapem naszej pracy było przypomnienie o zasadach przygotowania owoców do spożycia (mycie, obieranie ze skórki) oraz zasad bezpiecznej pracy w zespołach. Następnie nauczycielki pokroiły dzieciom przygotowane owoce, które dzieci z wielką radością i zaangażowaniem nabijały na patyczki do szaszłyków.

Dnia 8 IX 2016r. klasy pierwsze i oddziały przedszkolne włączyły się do europejskiego programu Śniadanie Daje Moc. W tym dniu uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowali zdrowe i smaczne kanapki oraz owocowe szaszłyki. Następnie wszyscy usiedli do wspólnego śniadania. Przygotowany posiłek smakował, a jednocześnie był promocją zdrowego żywienia. Tego typu akcje cieszą się dużą popularnością i angażują dzieci do wspólnej pracy.

Wychowawcy
oddziałów przedszkolnych