Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada nauczyciele biblioteki przeprowadzili w klasach pierwszych lekcje biblioteczne. Tematyka zajęć była bliska i przyjazna każdemu dziecku związana z najbardziej ulubioną jego maskotką.

Święto to zostało ustanowione w 2002roku, dokładnie w 100 rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach. Są tam najlepszymi przyjaciółmi dzieci i bywają najczęściej pluszowe. Uczniowie w trakcie zajęć poznali tytuły książek, opowiadań i filmów animowanych, których bohaterami są: Miś Uszatek z klapniętym uszkiem, Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Gumisie. Dzieci układały puzzle przedstawiające misie, rozwiązywały zagadki, opowiadały o swoich ulubionych maskotkach-misiach, które przyniosły ze sobą do biblioteki. Na zakończenie otrzymały kolorowankę z postacią misia i zaśpiewały piosenkę.

Pamiętajmy: Miś mały czy duży, zawsze kojarzy się z ciepłem, radością i miłością do drugiej osoby.

Joanna Jarosz, Elżbieta Bucior