W miesiącu listopadzie zostały przeprowadzone lekcje biblioteczne w klasach pierwszych. Uczniowie poznali zasady korzystania z zasobów bibliotecznych. Poprzez udział w zajęciach zaznajomili się z procedurą wypożyczania książek oraz regulaminem szkolnej biblioteki.

Uczniowie klasy III c przygotowali dla swoich młodszych kolegów inscenizację pt. „Urodziny Kopciuszka” i  zaprezentowali wiersz „Książka”. Swoim występem chcieli pokazać pierwszoklasistom wielką wartość płynącą z czytania książek. Poprzez wiersz przypomnieli uczniom o konieczności poszanowania książek i dbałości o nie.

Pierwszoklasiści po złożeniu ślubowania zostali uroczyście pasowani na czytelników. Na zakończenie lekcji otrzymali pamiątkowy dyplom.

Elżbieta Bucior, Joanna Jarosz