Dnia 8 maja 2018 r. w Janowskim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 37. Małego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii klas I – III naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów, zaś w kategorii klas IV – VI 9 uczniów wyłonionych podczas eliminacji szkolnych dn. 25 IV.

3-osobowa Komisja wnikliwie oceniała wszystkich uczestników. Jury wzięło pod uwagę dobór repertuaru – oryginalność i dostosowanie do możliwości wykonawczych recytatora, dykcję recytatora, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii klas I – III powiat janowski będą reprezentować: Zuzanna Puchala – I d , opiekun – p. Bożena Matysek oraz Hanna Małek – III d, opiekun – p. Irena Lasek. Ponadto w tej kategorii I miejsce zdobyła Kamila Ułanowska – III d , opiekun – p. Irena Lasek, II miejsce Ola Pudło – I b, opiekun – p. Małgorzata Fac. Wyróżnienia otrzymali: Karolina Ligaj – I b, opiekun p. Małgorzata Fac i Cezary Fijałkowski – III d, opiekun – p. Irena Lasek.

W kategorii klas IV – VI nominację do wojewódzkiego konkursu otrzymał Bartłomiej Zieliński z klasy IV a, opiekun – p. Aneta Sydor-Burda.

Koncert Laureatów odbędzie się w Lublinie w dn. 5-6 VI 2018 r. Jury Wojewódzkiego Koncertu Laureatów wyłoni zwycięzców konkursu. Naszym uczniom życzymy dalszych sukcesów!

Elżbieta Bucior