Dnia 17 V 2017 r. w Janowski Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego na szczeblu powiatowym. Wzięło w nim udział dziesięciu najlepszych recytatorów klas I – III z naszej szkoły, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych. Repertuar każdego uczestnika stanowił jeden wiersz lub fragment prozy nie prezentowany w innych konkursach. Tematyka tekstu była dowolna. 3-osobowa komisja oceniła interpretację, oryginalność oraz dostosowanie utworu do możliwości wykonawczych recytatora. Poziom recytacji uczestników konkursu był bardzo wysoki. I miejsce zajął uczeń kl. II d – Tomasz Kiszka, II miejsce zajęły uczennice również klasy II d – Hanna Habit i Hanna Małek. Ich opiekunem jest p. Irena Lasek. Na III miejscu uplasowała się uczennica klasy II a – Zofia Sosnówka, opiekun – p. Justyna Wieleba.

Laureaci konkursu zostaną zaproszeni na Wojewódzki Koncert Laureatów, który odbędzie się w dn. 6-7 czerwca 2017 r. w Lublinie. Gratulujemy!

Opracowanie: Elżbieta Bucior