Dnia 24 listopada 2016r. dwie uczennice Hanna Habit z kl. II „d” (opiekun - p. I. Lasek) i Agnieszka Flis z kl. IV „d” (opiekun - p. Regina Bratkowska), reprezentowały naszą szkołę w Turnieju Wojewódzkim XX Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. Do rywalizacji przystąpili laureaci turniejów powiatowych województwa lubelskiego.

Byli to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i starsi. Łącznie 100 recytatorów. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji w dniach 23-24 listopada, Jury wyłoniło 27 laureatów. W gronie laureatów znalazła się nasza uczennica Hanna Habit z kl. II „d”, która wraz z wychowawczynią, panią Ireną Lasek, została zaproszona na uroczysty Koncert Laureatów dnia 12 grudnia 2016r. do Centrum Kultury w Lublinie. Podczas Koncertu laureaci mogli jeszcze raz zaprezentować przygotowane wiersze lub fragmenty prozy, po czym nastąpiło uroczyste odczytanie protokołu oraz wręczenie dyplomów i nagród.
Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych uczennic. Hani gratulujemy zwycięstwa i zdobycia tytułu laureata, a Agnieszce – tytułu finalisty.